Chodovská tvrz


Děkujeme našim partnerům!

Praha 11 Goout.cz Pražské služby Nepropasni.cz Informuji.cz Kudyznudy HotelsCombined KK Miloš Křeček Hlavní město Praha Kulturní Jižní Město, o.p.s.

Ten to Twelve - Zašitá krása

Ten to Twelve - Zašitá krása

13. 01. 2016 - 05. 02. 2016

Malá galerie Chodovské tvrze.

 

Patchworkové quilty skupiny X-XII Ten to Twelve.

Tato skupina vznikla oficiálně až začátkem roku 2015, ale v podobném uskupení tvoří, vystavuje, vytváří různé společné projekty v technice patchworku a art-quiltů. Společně se účastní a navštěvují tuzemské i zahraniční výstavy a hlavně se přátelí již deset let.

Autorky vystavují pravidelně na mezinárodní výstavě Prague patchwork meeting, která se koná každoročně v dubnu v hotelu STEP na Praze 9 a dále na dalších výstavách v České republice i v zahraničí.

V České republice autorky pravidelně vystavují v Muzeu Boženy Němcové a Textilním muzeu v České Skalici. Svoje práce dále prezentují na FOR DECOR Praha-Výstaviště Letňany a pořádají samostatné výstavy, např. v letní sezoně 2015 vystavovaly v budově historického vodního mandlu v Ratibořicích kolekcí bílých quiltů, v červnu 2015 se představily na Bienále krajkářské výstavy v Městské knihovně ve Vamberku kolekcí quiltů, ve kterých použily krajky ve všech možných podobách. V říjnu loňského roku se představily v Galerii Totem v Plzni a v prosinci uvedly svoje práce v budově Městského úřadu v Kouřimi.

 

 

Na Chodovské tvrzi představují část své kolekce, kterou nazvaly Zašitá krása v krajce a která se setkala s velkým ohlasem ve Vamberku u účastnic mezinárodní krajkářské výstavy. Ve svých textilních obrazech zpracovávají všechny druhy krajek, ať paličkované, vyšívané, šité či háčkované, které byly získány z vlastních rodinných sbírek nebo darováním od těch, kteří tyto rodinné skvosty poskytli a uvítali jejich zpracování do textilních obrazů.

Kolekci doplňují svými díly z posledních doby, které názorně ukazují, jak lze pracovat s textilem a jak lze využívat různé techniky - batiku, malování a tisky fotografií na látku, barvení látek listy stromů apod. Všechny techniky uvedeny výše jsou doplněny prošíváním a to buď ručním, nebo strojovým.

 

Co je to patchwork?

Slovo patch se z angličtiny překládá jako záplata, jedná se tedy o techniku, která využívá malých kousků látek a jejich sešíváním dává novému dílu další rozměr a využití. Work je práce, činnost, dílo.

 

 

Vstupné: 50 / 30 Kč.