Chodovská tvrz


Děkujeme našim partnerům!

Praha 11 Goout.cz Pražské služby Nepropasni.cz Informuji.cz Kudyznudy HotelsCombined KK Miloš Křeček Hlavní město Praha Kulturní Jižní Město, o.p.s.

Jedenáctého na "Jedenáctce" aneb Česko-slovenské klavírní trio

Jedenáctého na "Jedenáctce" aneb Česko-slovenské klavírní trio

11. 02. 2019, 19.00 h

Houslistka Liliana Dulanská z Bratislavy, Jan Nečaský z Prahy a Adam Stráňavský, absolvent konzervatoře v Bánské Bystrici, jsou členové Česko-slovenského klavírního tria, se kterým v roce 2018 získali čestné uznání na soutěži Nadace Bohuslava Martinů. Na Chodovské tvrzi se představí s těmi nejlepšími kousky z hudební klasiky. Zazní N. Paganini, L. van Beethoven, J. S. Bach, G. Fauré a L. Fišer.

Vstupné: 150/100 Kč.

Po předložení vstupenky na tuto akci je vstup do galerie automaticky zdarma (platí pouze v den konání akce a během otevíracích hodin galerie).

 

 

Program: 

J. S. Bach: Adagio a Fuga ze Sonáty g moll, BWV 1001 

N. Paganini: Caprice č. 21 

L. van Beethoven: Sonáta č.4 pro housle a klavír, op. 23 

                                 1. Presto 

                                 2. Andante scherzoso, piu allegretto 

                                 3. Allegro molto 

....přestávka.... 

 

 G. Fauré: Klavírní trio d moll, op. 120 

1. Allegro ma non troppo 

2. Andantino 

L. Fišer: Klavírní trio

 

Houslistka Liliana Dulanská pochází z Bratislavy. Studovala na Pražské konzervatoři a teď pokračuje ve studiích na HAMU u Prof. J. Pazdery a na Universität fur Musik ve Vídni u Prof. E. Kropfitsch. Získala titul laureát a významná ocenění na mnoha soutěžích (Koncianova houslová soutěž, Concertino Praga, Soutěž Bohuslava Martinů, Young Paganini). Absolvovala masterclassy s houslovými virtuosy jako jsou Josef Špaček, Zachar Bron, Midori Goto, Christian Tetzlaff. Koncertuje jako sólistka v ČR, na Slovensku, ve Švýcarsku a dalších zemích Evropy. 

Jan Nečaský začal studovat violoncello na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy pod vedením Mirka a Martina Škampy. V současnosti studuje na pražské HAMU u prof. Michala Kaňky. Získal ceny na mnoha národních i mezinárodních soutěžích (Prague Junior Note, Talents for Europe, Soutěž konzervatoří ČR). Jako sólista s orchestrem uvedl Dvořákův Koncert h moll v Praze a v roce 2016 s ním vystoupil v Číně u příležitosti otevření koncertního domu v Charbinu. Hraje v předních českých orchestrech jako jsou PKF a Pražský komorní orchestr. 

Adam Stráňavský je absolventem konzervatoře v Banské Bystrici, kde studoval ve třídě Mgr. A. Solárika. Studium v oboru klavír dokončil na HAMU v Praze u významného českého klavíristy Borisa Krajného. Během studia získal několikrát titul laureáta na klavírních soutěžích (Súťaž slovenských konzervatórií, Forum per tasti, International piano competition Beyond Music-Huesca). Vystoupil na koncertních pódiích na Slovensku, v Česku, Francii, Španělsku, Polsku a USA. Věnuje se i pedagogické činnosti. V loňském roce vyučoval hru na klavír na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.

Online rezervace | Pokladna

Chodovská tvrz je nejvýznamnější památkou na Jižním Městě. Galerie, restaurace, lektorské oddělení, komorní koncerty vážné hudby, místo pro setkávání. Umění, historie, současnost.

Kalendář Březen 2019

Po Út St Čt So Ne
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Vyhledávání

Newsletter

zadejte e-mail a dostávejte náš newsletter

Chodovská tvrz
Ledvinova 9, 149 00 Praha 4
tel. pokladna: 267 914 831, tel. kancelář: 267 915 444
info@chodovskatvrz.cz
buďte s námi v kontaktu na Facebooku