Chodovská tvrz


Děkujeme našim partnerům!

Praha 11 Goout.cz Pražské služby Nepropasni.cz Informuji.cz Kudyznudy HotelsCombined KK Miloš Křeček Hlavní město Praha Kulturní Jižní Město, o.p.s.

Mladota Ensemble a Z. Kloubová (soprán j.h.) - Večer s Mozartem

Mladota Ensemble a Z. Kloubová (soprán j.h.) - Večer s Mozartem

25. 02. 2010, 19.00 h

To nejlepší z Mozartovy komorní tvorby v podání klavírního sextetu a vynikající sopranistky.

PROGRAM KONCERTU:

Duo pro housle a violu G dur, KV 423
Allegro
Adagio
Rondeau.Allegro

Ah, lo previdi! KV 272  pro soprán a orchestr (smyčcové kvinteto) 

Koncert A dur pro klavír a orchestr, KV 414 (smyčcové kvinteto) 
Allegro
Andante
Rondeau. Allegretto

„Exsultate, jubilate“  KV 165 pro soprán, orchestr a varhany

 

Vstupné 200,- Kč / 150,- Kč (studenti, senioři)

 

MLADOTA ENSEMBLE PRAGUE – klavírní sextet

Mladota Ensemble úspěšně debutoval v roce 2003, tehdy ještě jako komorní sdružení členů Sukova komorního orchestru na festivalu W. A. Mozarta v Augsburgu (Německo). V září téhož roku byl pozván ke koncertnímu vystoupeni na zámek Červený Hrádek u Sedlčan (Střední Čechy), kde mu paní Henriette baronka Mladota propůjčila jméno rodu na památku jejího zesnulého manžela Jana Nepomuka Mladoty ze Solopisk, aby tak nadále žilo prostřednictvím krásné hudby, a stala se jeho patronkou.

Od té doby se datuje strmý umělecký rozmach souboru, koncertuje v prestižních pražských sálech, excelentně nahrál CD s velkými díly M. I. Glinky a F. Schuberta a jeho umělecké výkony hodnotí odborná kritika slovy:
"....Mladota Ensemble je soubor zcela mimořádných interpretačních kvalit a uměleckých hodnot, který má co nabídnout. Programová skladba od duet po sexteta je strhující. Setkání šesti výjimečných českých umělců se stále více ukazuje jako setkání osudové. Poslouchat a pozorovat každého z nich i jako celek je opravdu mimořádným zážitkem. Jejich výkony, v nichž se obráží nejvyšší úroveň vzájemné souhry a vřelost výrazu pak docilují úchvatné interpretace děl všech stylů. Radost z hudby z nich očividně prýští a posluchač vždy vycítí jak bohatou historii klasické hudby tak i významné tradice českého interpretačního umění...".

Nástrojové obsazení Mladota Ensemble přináší širokou škálu variabilního výběru repertoáru, od duet po sexteta.

Martin Kos - housle
absolvent AMU v Praze, umělecký vedoucí, koncertní mistr a sólista Sukova komorního orchestru

Dana Truplová - housle
absolventka AMU v Praze, laureátka mnoha mezinárodních houslových soutěží, členka Pražského komorního orchestru, zástupce koncertního mistra Sukova komorního orchestru

Karel Untermüller - viola
absolvent AMU v Praze, virtuosní violista, uznávaný komorní hráč, zakládající člen Heroldova Kvarteta, sólista a člen Sukova komorního orchestru

Tomáš Strašil - violoncello
absolvent AMU v Praze, vyhledávaný komorní hráč, sólista Sukova komorního orchestru, profesor Konzervatoře v Praze

Tomáš Vybíral – kontrabas
absolvent Konzervatoře v Praze, sólokontrabasista Pražského komorního orchestru, sólista a člen Sukova komorního orchestru, profesor Konzervatoře v Praze

Štěpán Kos - klavír
absolvent AMU v Praze, laureát četných mezinárodních soutěží, vítěz prestižní Mezinárodní soutěže J. I. Paderewského v Bydgoszci (Polsko), sólista Sukova komorního orchestru

Zdena Kloubová - soprán, j.h.
patří k předním českým pěvkyním. Nastudovala více než dvě desítky stěžejních rolí koloraturního a lyricko-koloraturního oboru.
Pravidelně hostuje na zahraničních operních a koncertních pódiích (Německo, Francie, Itálie, Velká Británie, USA i jinde). Spolupracuje s významnými dirigenty (Mackerras, Baudo, Delogu, Masur, Bělohlávek atd.) a hudebními tělesy (Česká filharmonie, symfonický orchestr FOK, Pražská komorní filharmonie, Liverpool Philharmonic Orchestra, MDR Orchester Leipzig, BBC Orchestra London atd.).
Repertoár Zdeny Kloubové je velmi široký, od písní po kantáty a oratoria. Pro nahrávací společnosti Supraphon, Unicorn, Decca aj. natočila více než 20 CD.
Zdena Kloubová je zvána na domácí i zahraniční hudební festivaly, například v Praze, Brně, Milánu, Edinburghu, Villachu, Meranu i jinde. V roce 2004 debutovala na prestižním festivalu BBC Proms Concert v londýnské Royal Albert Hall (Glagolská mše, dirigent Kurt Masur).
Od roku 1996 vystupuje Zdena Kloubová pravidelně v Japonsku, kde ji posluchači znají jako Susannu a Donu Elviru v Mozartových operách, ale také jako sólistku Pražské komorní filharmonie a vánočních koncertů s varhanami.
Odborná kritika vyzdvihuje u Zdeny Kloubové především její muzikálnost, temperament, přirozený projev a oceňuje její pěveckou techniku i výrazný herecký talent.

Online rezervace | Pokladna

Chodovská tvrz je nejvýznamnější památkou na Jižním Městě. Galerie, restaurace, lektorské oddělení, komorní koncerty vážné hudby, místo pro setkávání. Umění, historie, současnost.

Kalendář Únor 2019

Po Út St Čt So Ne
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Vyhledávání

Newsletter

zadejte e-mail a dostávejte náš newsletter

Chodovská tvrz
Ledvinova 9, 149 00 Praha 4
tel. pokladna: 267 914 831, tel. kancelář: 267 915 444
info@chodovskatvrz.cz
buďte s námi v kontaktu na Facebooku