Chodovská tvrz


Děkujeme našim partnerům!

Praha 11 Goout.cz Pražské služby Nepropasni.cz Informuji.cz Kudyznudy HotelsCombined KK Miloš Křeček Hlavní město Praha Kulturní Jižní Město, o.p.s.

Cricket & Snail

Cricket & Snail

17. 03. 2018, 19.00 h

DUO CRICKET & SNAIL (Cvrček & Šnek) - housle a akordeon 

 

Vystoupení Americko-českého dua posluchače pomyslně přenese na irskou svatbu a taneční zábavu, nebo do francouzské kavárny první poloviny 20. století. Zazní Raglan Road, King of Fairies, Pigalle a mnoho dalších známých i méně známých irských a francouzských písní a instrumentálních skladeb.

Lucie Carlson - housle

James Carlson - akordeon, ukulele, zpěv

Houslistka Lucie Carlson a její manžel akordeonista James Carlson mají klasické hudební vzdělání (obor housle a skladba), ale rozhodli se vytvářet hudbu, která není omezena hranicemi koncertní síně. Ať hrají na pódiu, v kavárně nebo na pražských ulicích, vždy udivují posluchače výrazovostí své hry, svými vlastními skladbami a překvapující krásou zvuku houslí a akordeonu znějících dohromady.

http://www.alembickmusic.com/cricketandsnail.html

Cricket & Snail is a violin - accordion duo from the U.S. (Nashville,TN) that performs an eclectic mix of classical, early 20th-century popular and folk musical styles that transport their listeners to such exotic places as a French cafe, an opera scene, a Celtic dance or a Jewish wedding. While violinist Lucie Carlson and accordionist James Carlson are both classically trained musicians and composers, they formed their duo because they wanted to make music that was freer from the boundaries of the concert hall. Whether playing on stage, in a cafe or on the streets of Prague, they always impress their listeners with the expressiveness of their playing, their original compositions
and the surprising beauty of sound that their instruments make when combined. Come hear Cricket & Snail, something out of ordinary, music that is evocative, heartfelt and fun!

http://www.alembickmusic.com/cricketandsnail.html

 

Biografie James Carlson
James R. Carlson (narozen 1970 v Everettu, stát Washington) komponuje pro tanec, divadlo, sbory, orchestr a komorní soubory. Jeho dílo zahrnuje i elektronickou a multimediální tvorbu. James zkomponoval hudbu pro soubor Luna Nova, The Ways a Means Dance Company, Taneční skupinu University Tennessee (the UT Dance Company), Circle Modern Dance a Momentum Dance Lab. Carlson je držitelem diplomu (obor skladba) na Duke University (Ph.D.) a vyučuje kompozici, hudební teorii a elektronickou hudbu na University of South, Sewanee. Vice informací naleznete na  www.alembickmusic.com

 

Vstupné: 130/ 100 Kč

Po předložení vstupenky na tuto akci je vstup do galerie automaticky zdarma (platí pouze v den konání akce a během otevíracích hodin galerie).

 

 

 

Online rezervace | Pokladna

Chodovská tvrz je nejvýznamnější památkou na Jižním Městě. Galerie, restaurace, lektorské oddělení, komorní koncerty vážné hudby, místo pro setkávání. Umění, historie, současnost.

Kalendář Prosinec 2018

Po Út St Čt So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Vyhledávání

Newsletter

zadejte e-mail a dostávejte náš newsletter

Chodovská tvrz
Ledvinova 9, 149 00 Praha 4
tel. pokladna: 267 914 831, tel. kancelář: 267 915 444
info@chodovskatvrz.cz
buďte s námi v kontaktu na Facebooku