Chodovská tvrz


Děkujeme našim partnerům!

Praha 11 Goout.cz Pražské služby Nepropasni.cz Informuji.cz Kudyznudy HotelsCombined KK Miloš Křeček Hlavní město Praha Kulturní Jižní Město, o.p.s.

Cricket & Snail ( Cvrček & Šnek)

Cricket & Snail ( Cvrček & Šnek)

10. 10. 2017, 19.00 h

DUO CRICKET & SNAIL (Cvrček & Šnek) - housle a akordeon - USA/Česká republika - hraje hudbu mnoha stylů - klasiku, hudbu začátku 20.stoleti a lidovou hudbu různých kultur, která přenáší posluchače na různá zajímavá místa, např. do francouzské kavárny, na operni scénu, irskou taneční zábavu nebo na židovskou svatbu.


Houslistka Lucie Carlson a její manžel akordeonista James Carlson mají klasické hudební vzdělání (obor housle a skladba), ale rozhodli se vytváře hudbu, která není omezena hranicemi koncertní síně. Ať hrají na pódiu, v kavárně nebo na pražských ulicích, vždy udivují posluchače výrazovostí své hry, svými vlastními skladbami a překvapující krásou zvuku houslí a akordeonu znějících dohromady.

 

http://www.alembickmusic.com/cricketandsnail.htmlCricket & Snail is a violin - accordion duo from the U.S. (Nashville,TN) that performs an eclectic mix of classical, early 20th-century popular and folk musical styles that transport their listeners to such exotic places as a French cafe, an opera scene, a Celtic dance or a Jewish wedding. While violinist Lucie Carlson and accordionist James Carlson are both classically trained musicians and composers, they formed their duo because they wanted to make music that was freer from the boundaries of the concert hall. Whether playing on stage, in a cafe or on the streets of Prague, they always impress their listeners with the expressiveness of their playing, their original compositions and the surprising beauty of sound that their instruments make when combined. Come hear Cricket & Snail, something out of ordinary, music that is evocative, heartfelt and fun!

 

Biografie James Carlson
James R. Carlson (narozen 1970 v Everettu, stát Washington) komponuje pro tanec, divadlo, sbory, orchestr a komorní soubory. Jeho dílo zahrnuje i elektronickou a multimediální tvorbu. James zkomponoval hudbu pro soubor Luna Nova, The Ways a Means Dance Company, Taneční skupinu University Tennessee (the UT Dance Company), Circle Modern Dance a Momentum Dance Lab. Carlson je držitelem diplomu (obor skladba) na Duke University (Ph.D.) a vyučuje kompozici, hudebni teorii a elektronickou hudbu na University of South, Sewanee. Vice informaci naleznete na www.alembickmusic.com

 

Biografie Lucie Carlson
Lucie Novoveská se narodila v Praze. Po zakončení svého studia na Pražské konzervatoři vystudovala Hudební Akademii v Tel-Avivu /Izrael/. Hrála s mnoha orchestry a soubory, včetně Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Českého národního symfonického orchestru a komorního orchestru Collegium Musa Pragensis, ve kterém vystupovala jako sólistka. Spolu s různými tělěsy vystupovala s umělci jako Claudio Abbado, Misha Maiski, Magdalenou Koženou a Andreem Bocceli. V Izraeli hrála v desetičlenném souboru "Maxim Vengerov and Virtuosi". Před nedávnem se začala věnovat kompozici a své koncerty rozšířila o své vlastní skladby. Od roku 2004 je členkou Knoxvillského symfonického orchestru a vyučuje hru na housle v hudební škole "Music Arts", Oak Ridge, USA.

 

Vstupné: 100/70 Kč.

Po předložení vstupenky na tuto akci je vstup do galerie automaticky zdarma (platí pouze v den konání akce a během otevíracích hodin galerie).

 

 

 

 

 

Online rezervace | Pokladna

Chodovská tvrz je nejvýznamnější památkou na Jižním Městě. Galerie, restaurace, lektorské oddělení, komorní koncerty vážné hudby, místo pro setkávání. Umění, historie, současnost.

Kalendář Září 2018

Po Út St Čt So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Vyhledávání

Newsletter

zadejte e-mail a dostávejte náš newsletter

Chodovská tvrz
Ledvinova 9, 149 00 Praha 4
tel. pokladna: 267 914 831, tel. kancelář: 267 915 444
info@chodovskatvrz.cz
buďte s námi v kontaktu na Facebooku